What you need to know about our menstrual underwear
Blog Ökovor

Čo potrebujete vedieť o našej menštruačnej bielizni

Ako fungujú menštruačné nohavičky


Približne štvrtina svetovej populácie má menštruáciu a žena za svoj život použije v priemere 12 000 tampónov - dostatočný dôvod na to, aby sa pozrela na alternatívnu menštruačnú hygienu!

Menštruačná bielizeň je založená na dizajne pohodlných a krásnych nohavičiek s integrovanou absorpčnou vložkou, ktorá pozostáva z niekoľkých vrstiev:

 • Prvá vrstva zaisťuje, že sa vždy cítite sucho a smeruje tekutinu do druhej vrstvy.
 • Nasleduje antibakteriálna a absorpčná vrstva Táto vrstva je vyrobená tak, aby zabránila množeniu baktérií a nepríjemným pachom. Okrem toho, v závislosti od výrobcu a modelu, vrstva absorbuje množstvo jedného až troch krvácajúcich tampónov.
 • Vonkajšia vrstva je vyrobená z membrány odolnej voči tekutinám, takže nohavice zostanú bez škvŕn. A pozor, je priedušný, takže sa nemusíte báť, že by vám poškodil pokožku.

  V zásade môžete menštruačné spodné prádlo prať pri 40 stupňoch so zvyškom oblečenia. Odporúča sa však, aby ste ich predtým vypláchali a nepoužívali aviváže a bielidlá, ako aj sušičky a žehličky.

  Udržateľnosť a alternatívy


  Zvonku vyzerajú menštruačné nohavičky ako bežné spodné prádlo. Nohavičky sú len o jeden až dva milimetre hrubšie v rozkroku.


  Menštruačné spodné prádlo môžete nosiť päť až sedem rokov bez straty antibakteriálneho účinku. Vďaka tomu sú odevy oveľa udržateľnejšie v porovnaní s tampónmi a vložkami, podobne ako menštruačné kalíšky. Oba produkty vám pomôžu znížiť kontamináciu.

  Ako dlho môžete nosiť menštruačné spodné prádlo?

  Môžete nosiť menštruačné nohavičky v dňoch so slabým krvácaním aj v dňoch so silnou menštruáciou. Nezabúdajte, že tieto savé nohavičky sú vhodné aj pre ženy so slabosťou močového mechúra. Ak máte silnejšiu menštruáciu, nohavičky môžete kombinovať aj s inými produktmi, ako sú menštruačné kalíšky alebo tampóny, ak sa cítite istejšie.

  Ak sa chcete vyhnúť tradičným menštruačným produktom, výrobcovia odporúčajú meniť spodnú bielizeň aspoň každých šesť hodín pri silnom krvácaní a každých dvanásť hodín pri pravidelnom krvácaní. Ak cestujete, najlepšie je mať opakovane použiteľnú taška, do ktorej môžete bezpečne uložiť použitú spodnú bielizeň.

  Koľko nohavičiek potrebujete na jednu menštruáciu?

  Odporúčame mať aspoň štyri alebo päť nohavičiek na rovnakú dobu, ale záleží na tom, ako dlho a aká silná je u ženy menštruácia. Nezabudnite, že sa dajú prať ručne alebo so zvyškom bielizne, takže ak ich budete prať každý deň, môžete ich v rovnakom čase použiť znova a znova.

  Predchádzajúce
  Ako si čistíte menštruačné nohavičky?
  Ďalšie
  Starostlivosť o pleť počas menštruácie

  Zanechať komentár

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.